» STRONA GŁÓWNA » MENU PRZEDMIOTOWE » Budżet Partycypacyjny » Budżet Partycypacyjny na 2022 rok » Zgłoszone projekty

Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w obrębie skrzyżowania dróg powiatowych tj. ulic: Dworcowej, Tarnogórskiej i Szczotki w Ożarowicach - po przeprowadzonej weryfikacji projekt został skierowany pod głosowanie społeczneLokalizacja projektu: skrzyżowanie dróg powiatowych tj. ulic: Dworcowej, Tarnogórskiej i Szczotki w Ożarowicach

Szacunkowy koszt projektu: 270 000 zł

Opis projektu:

Niniejszy projekt zakłada budowę instalacji sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic: Dworcowej, Tarnogórskiej i Szczotki w Ożarowicach, w bliskim sąsiedztwie z budynkiem Urzędu Gminy Ożarowice, Ochotniczą Strażą Pożarną, Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz przystankiem autobusowym.

Na chwilę obecną skrzyżowanie nie posiada żadnej instalacji świetlnej, a jest miejscem newralgicznym - ponieważ codziennie korzysta z niego większa część mieszkańców Ożarowic. Przedmiotowe skrzyżowanie ulic jest codzienną drogą pieszych, uczniów idących na przystanek autobusowy - dojeżdżających do szkół, mieszkańców dojeżdżających do pracy, załatwiających sprawy w urzędzie, klientów korzystających z usług Ośrodka Pomocy Społecznej, strażaków podczas akcji ratowniczych oraz mieszkańców ościennych miejscowości.

Zaproponowane rozwiązanie stworzenia nowej instalacji sygnalizacji świetlnej na ruchliwym skrzyżowaniu ulic: Dworcowej, Tarnogórskiej oraz Szczotki w Ożarowicach w bliskim sąsiedztwie z budynkiem Urzędu Gminy Ożarowice, Ochotniczej Straży Pożarnej, Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz przystankiem autobusowym, znacznie przyczyniłoby się do poprawy bezpieczeństwa pieszych i ruchu pojazdów, w tym: autobusów komunikacji miejskiej oraz wyjazdów wozu strażackiego na akcje ratownicze.

Ze względu na lokalizację skrzyżowania w centrum gminy, otaczające go liczne obiekty użyteczności publicznej, występuje na nim wzmożony ruch kołowy oraz pieszych.

Co na przestrzeni ostatnich kilku lat, przełożyło się na liczne kolizje drogowe w obrębie przedmiotowego skrzyżowania.


Osoba wprowadzająca dokument: Anna Konieczko

Data wprowadzenia: 2021-09-01

Wyświetleń: 701

Załączniki:
Brak załączników w dokumencie.

Rejestr zmian:
Utworzenie dokumentu: Anna Konieczko, dnia: 2021-06-17
Edycja dokumentu: Anna Konieczko, dnia: 2021-06-17
Edycja dokumentu: Anna Konieczko, dnia: 2021-06-17
Edycja dokumentu: Anna Konieczko, dnia: 2021-08-30
Edycja dokumentu: Anna Konieczko, dnia: 2021-09-01
POPRZEDNIE WERSJE »

« POWRÓT

WYDRUK