» STRONA GŁÓWNA » MENU PRZEDMIOTOWE » Budżet Partycypacyjny » Budżet Partycypacyjny na 2023 rok » Zgłoszone projekty

Ułożenie nakładki asfaltowo-betonowej, remont kapitalny odcinka drogi powiatowej 3223S - gmina Zbrosławice - po przeprowadzonej weryfikacji projekt został skierowany pod głosowanie społeczne.Lokalizacja projektu: gmina Zbrosławice, ul. Wiejska przebiegająca przez sołectwo Zawada i Karchowice.

Koszt szacunkowy projektu: 330 000 zł.

Opis projektu:

Ułożenie nakładki asfaltowo-betonowej, remont kapitalny odcinka drogi powiatowej 3223S - drogi przebiegającej w miejscowości Zawada-Karchowice-Przezchlebie (ul. Wiejska). Droga była utwardzana w latach 30 ubiegłego wieku kamieniem wapiennym, a w 1973r. została utwardzona tłuczniem dolomitowym polanym smołą i posypaną piaskiem.

Droga przez wiele lat eksploatacji uległa zniszczeniu, corocznie ZDP dokonuje plombowania dziur, a przez spękaną warstwę bitumiczną wyciska się woda, występują głębokie dziury i zastoiska wodne, nie posiada drożnego odwodnienia oraz właściwej nawierzchni pozwalającej na bezpieczny przejazd miedzy miejscowościami. Wykonanie odwodnienia drogi zwiększy żywotność nawierzchni i dostosuje do parametrów progi powiatowej. Kilka przepustów pod drogą uległo zarwaniu - wymagają również odtworzenia.

Ułożenie nowej nakładki asfaltowej poprawi stan techniczny drogi i pozwoli na bezpieczny przejazd do Karchowic, Przezchlebia i Ziemięcic mieszkańców okolicznych miejscowości, przemieszczających się z dziećmi do przedszkola i szkoły w Przezchlebiu oraz do pracy w ościennych miastach.

Projekt polega na wykonaniu nakładki bitumicznej i udrożnieniu przepustów na odcinku ok 1300m.

Realizacja projektu wypłynie na poprawę komunikacji mieszkańców Gminy Zbrosławice (Zawady, Karchowic, Przezchlebia i Ziemięcic), szczególnie dzieci uczęszczających do przedszkola i szkoły w Przezchlebiu. Posłuży również mieszkańcom Pyskowic przemieszczających się do autostrady A1 oraz dowożących dzieci do Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Ziemięcicach. Wpłynie na bezpieczeństwo kierowców, rowerzystów i pieszych przemieszczających się tą drogą również w celach rekreacyjnych. Poprawi skomunikowanie nowo powstających domów w Karchowicach i Przezchlebiu.


Osoba wprowadzająca dokument: Anna Konieczko

Data wprowadzenia: 2022-05-10

Wyświetleń: 1029

Załączniki:
1) zdjęcie 1 Wprowadził: Anna Konieczko, Dnia: 2022-03-29, Pobrań: 495, Typ: PDF, Rozmiar: 459.02 KB
2) zdjęcie 2 Wprowadził: Anna Konieczko, Dnia: 2022-03-29, Pobrań: 360, Typ: PDF, Rozmiar: 757.69 KB

Rejestr zmian:
Utworzenie dokumentu: Anna Konieczko, dnia: 2022-03-29
Edycja dokumentu: Anna Konieczko, dnia: 2022-03-29
Edycja dokumentu: Anna Konieczko, dnia: 2022-05-10
Edycja dokumentu: Anna Konieczko, dnia: 2022-05-10
POPRZEDNIE WERSJE »

« POWRÓT

WYDRUK