» STRONA GŁÓWNA » MENU PRZEDMIOTOWE » Budżet Partycypacyjny » Budżet Partycypacyjny na 2023 rok » Zgłoszone projekty

Remont drogi powiatowej nr 3214 S kl. L - odcinek od granicy z Gminą Tworóg - ul. Traugutta w Boruszowicach przez las do pierwszych zabudowań w Tarnowskich Górach Pniowcu, łącząc się z wyremontowaną ul. Jagodową - 1850 mb drogi o średniej szerokości 3,3 m – gmina Tarnowskie Góry - po przeprowadzonej weryfikacji projekt został skierowany pod głosowanie społeczne.Lokalizacja projektu: gmina Tarnowskie Góry, Tarnowskie Góry Pniowiec od granicy z gminą Tworóg w Boruszowicach, ul. Traugutta, do pierwszych zabudowań w Pniowcu - ul. Jagodowej.

Koszt szacunkowy projektu: 330 000 zł.

Opis projektu:

Położenie nowej nakładki asfaltowej na drodze powiatowej od granicy miasta Tarnowskie Góry - końcówka ul. Traugutta w Boruszowicach gmina Tworóg do pierwszych zabudowań przy ul. Jagodowej w Pniowcu to niezbędny element infrastruktury łączący miasto Tarnowskie Góry z gminą Tworóg miejscowością Boruszowice ul. Traugutta, dalej z ul. Kaletańską z drogą powiatową do Mikołeski. Droga ta już od kilkunastu lat znajduje się w złym stanie technicznym.

Stanowi alternatywne połączenie Tarnowskich Gór z gminą Tworóg, które w przeszłości wielokrotnie sprawdzało się w przypadku blokady DK 11. Korzystają z niej wszyscy mieszkańcy Tarnowskich Gór, szczególności Pniowca, Strzybnicy, Sowie oraz sołectwa Boruszowice-Hanusek. Mikołeska jak również osoby przemieszczające się rekreacyjnie na rowerach od Sowie przez ul. Chemików, ul. Jagodową, przez Boruszowice do Mikołeski i dalej do dzielnicy Kalet Jędryska a nawet Zielonej.

Projekt służył będzie wszystkim mieszkańcom powiatu tarnogórskiego oraz naszym gościom.

Droga ta jest brakującą częścią dokonanego w ostatnich latach remontu całej ul. Jagodowej i ul. Chemików - połączy jednocześnie wyremontowane odcinki drogi powiatowej aż do Mikołeski. W całości stanowić będzie bezpieczną ulicę do ruchu samochodowego, rowerowego i pieszego.

Dzięki remontowi tej drogi uzyskamy również dogodną komunikację rowerową pomiędzy Tarnowskimi Górami - Pniowcem, przez Boruszowice do Mikołeski - droga ta już obecnie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem rowerzystów i samoczynnie wpisuje się w sieć dróg rowerowych. Tym bardziej, że Lasy Państwowe wybudowały nowoczesną drogę leśną, od drogi powiatowej przed Mikołeską, przecinającą drogę wojewódzką 907 Tworóg - Brusiek i kończącą się w Pustej Kuźnicy w powiecie lublinieckim - przebiegającą przez trzy Nadleśnictwa, a z Mikołeski drogą leśną można wrócić do Pniowca.

Drogi te tworzyć będą piękne rekreacyjne pętle. Pamiętać należy również w tym przypadku o szybkim sygnalizowaniu i dojeździe tymi drogami służb ratowniczych i straży pożarnej.

To wszystko dla bezpieczeństwa, rekreacji oraz zdrowia Naszych Mieszkańców


Osoba wprowadzająca dokument: Anna Konieczko

Data wprowadzenia: 2022-05-10

Wyświetleń: 358

Załączniki:
Brak załączników w dokumencie.

Rejestr zmian:
Utworzenie dokumentu: Anna Konieczko, dnia: 2022-03-29
Edycja dokumentu: Anna Konieczko, dnia: 2022-05-10
Edycja dokumentu: Anna Konieczko, dnia: 2022-05-10
POPRZEDNIE WERSJE »

« POWRÓT

WYDRUK