» STRONA GŁÓWNA » MENU PRZEDMIOTOWE » Budżet Partycypacyjny » Budżet Partycypacyjny na 2024 rok » Zgłoszone projekty

Budowa bieżni do skoku w dal oraz koła do pchnięcia kulą - po przeprowadzonej weryfikacji projekt nie został skierowany pod głosowanie społeczne.



Lokalizacja projektu: Zespół Szkół Budowlano - Architektonicznych, ul. Okrzei 3 w Tarnowskich Górach, gmina Tarnowskie Góry.

Koszt szacunkowy projektu: 75 000 zł.

Opis projektu:

Przedmiotem inwestycji jest rewitalizacja kompleksu sportowego polegająca na wykonaniu bieżni jednotorowej o długości 50m zakończonej zeskokiem oraz koła do pchnięcia kulą. Rewitalizacja zaplanowana została na terenie Zespołu Szkół Budowlano-Architektonicznych w Tarnowskich Górach znajdującego się przy ulicy Okrzei 3.

Zakres prac obejmuje wykonanie:

  • Jednego toru bieżni zaprojektowanego, jako skocznia w dal zakończonego piaskownicą, składającego się z: rozbieżni o wym. 40, 0 x 1, 22 m. o nawierzchni poliuretanowej obramowanej krawężnikiem betonowym (o grubości nie większej niż 6cm), dodatkowego oznakowania w obrębie toru bieżni, miejsca odbicia, progu i zeskoczni, którą jest skrzynia zeskoczni (czyt. piaskownica) o wym. 3, 0 x 7, 0 m. z epoksydową laminowaną (w celu uzyskania antypoślizgowości) belką odbicia o wymiarach 10 x 34 x 122 cm, którą należy umieścić w odległości 1, 00 m od zeskoczni. Zeskocznia winna być wykonana, jako dół wypełniony piaskiem na warstwie geowłókniny, spód dołu stanowi warstwa filtracyjna. Brzegi dołu z pisakiem również należy obramować krawężnikiem betonowym o grubości nie większej niż 6cm.
  • Koła do pchnięcia kulą w którego skład wchodzi: koło o średnicy 2,135m wykonane z betonu znajdującego się 1,4 cm - 2,6 cm poniżej poziomu górnej krawędzi obręczy (wykonanej z taśmy stalowej, co najmniej 6 mm grubości). Górna krawędź obręczy koła rzutów powinna znajdować się na poziomie nawierzchni sektora rzutów i nie może być nią pokryta. Do koła powinien być zamontowany próg (mający kształt łuku, którego krawędź wewnętrzna powinna pokrywać się z wewnętrzną krawędzią obręczy). Próg, powinien być wykonany z drewna zgodnie z wymaganiami przepisów (szerokość od 11,2 cm do 30 cm z cięciwą o długości 1,21 m o promieniu takim samym jak koło i wysokości 10 cm) w stosunku do poziomu wewnętrznej powierzchni koła.

Celem Inwestycji jest stworzenie zespołu obiektów sportowych niezbędnych do rozwoju ruchowego młodzieży dających okazję czynnego wypoczynku, promowania zdrowego trybu życia. Szkoła jest miejscem jednoczącym lokalną społeczność. Posiada duży teren zielony, który nie jest poprawnie zagospodarowany. Odnowione obiekty sportowe ożywią teren przyszkolny zapewniając tym samym strefę sportu i rekreacji uczniom oraz mieszkańcom całego powiatu. Warto wspomnieć, iż Zespół Szkół Budowlano - Architektonicznych od lat jest organizatorem powiatowych zawodów lekkoatletycznych, których część biegowa odbywa się na pobliskim obiekcie TS Gwarek Tarnowskie Góry a skok w dal oraz pchnięcie kulą na zużytych, przestarzałych oraz zagrażających bezpieczeństwu obiektach Zespołu Szkół Budowlano - Architektonicznych. Ma to miejsce ze względu na brak innych takich obiektów na terenie Tarnowskich Gór. W przypadku rewitalizacji wyeliminowane zostaną wszystkie ww. problemy a Powiat Tarnogórski drastycznie zyska na jakości przeprowadzanych zawodów tzw. Powiatowej Licealiady dziewczyn oraz chłopców.


Osoba wprowadzająca dokument: Anna Konieczko

Data wprowadzenia: 2023-05-11

Wyświetleń: 106

Załączniki:
Brak załączników w dokumencie.

Rejestr zmian:
Utworzenie dokumentu: Anna Konieczko, dnia: 2023-03-30
Edycja dokumentu: Anna Konieczko, dnia: 2023-05-11
Edycja dokumentu: Anna Konieczko, dnia: 2023-05-11
POPRZEDNIE WERSJE »

« POWRÓT

WYDRUK