Tytuł: Remont drogi powiatowej nr 2352 S kl. Z ul. Traugutta oraz część ul Armii Krajowej od ul. Traugutta do ul. Szkolnej w Boruszowicach – gmina Tworóg - po przeprowadzonej weryfikacji projekt został skierowany pod głosowanie społeczne.

Lokalizacja projektu: gmina Tworóg, Boruszowice ul. Traugutta, część ul. Armii Krajowej od Traugutta do Szkolnej.

Koszt szacunkowy projektu: 270 000 zł.

Opis projektu:

Położenie nowej nakładki asfaltowej na ul. Traugutta oraz części ul. Armii Krajowej od ul. Traugutta do ul. Szkolnej w Boruszowicach gmina Tworóg to niezbędny element infrastruktury łączący wyremontowaną ul. Kaletańską z drogą powiatową do Pniowca - leśnym odcinkiem ul. Jagodowej oraz z ul. Armii Krajowej dochodzącą do Drogi Krajowej NR 11.

Ulica Traugutta oraz część ul. Armii Krajowej - droga powiatowa nr 2352 S - już od kilkunastu lat znajduje się w stanie tragicznym. Wyglądem swym przypomina rumowisko, na każdym metrze kwadratowym znajduje się kilka dziur w jezdni. Ulica ta położona jest w samym centrum Boruszowic. Korzystają z niej wszyscy mieszkańcy sołectwa Boruszowice-Hanusek, jak również osoby przemieszczające się do Osieka, do Mikołeski oraz do dzielnicy Tarnowskich Gór - Pniowca.

Bezpośrednio przy tej ulicy znajduje się kilkadziesiąt domów, droga ta służy wszystkim mieszkańcom, jako trakt pieszy, rowerowy oraz samochodowy z uwagi na brak chodnika oraz zwężone pobocze. Projekt służył będzie wszystkim mieszkańcom powiatu tarnogórskiego oraz naszym gościom. Droga ta jest brakującym ogniwem w Gminie Tworóg łączącym wyremontowane odcinki drogi powiatowej do Mikołeski. W całości stanowić będzie bezpieczną ulicę do ruchu samochodowego, rowerowego i pieszego. Dzięki remontowi ul. Traugutta uzyskamy również dogodną komunikację rowerową pomiędzy Tarnowskimi Górami - Pniowcem, przez Boruszowice do Mikołeski - droga ta już obecnie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem rowerzystów i samoczynnie wpisuje się w sieć dróg rowerowych. Tym bardziej, ze Lasy Państwowe wybudowały nowoczesną drogę leśną, od drogi powiatowej przed Mikołeską, przecinającą drogę wojewódzką 907 Tworóg - Brusiek i kończącą się w Pustej Kuźnicy w powiecie lublinieckim - przebiegającą przez trzy Nadleśnictwa.

 


Osoba wprowadzająca dokument: Anna Konieczko
Data wprowadzenia: 2022-05-10
Załączniki:
1) zdjęcie 1Wprowadził: Anna Konieczko, Dnia: 2022-03-29
2) zdjęcie 2Wprowadził: Anna Konieczko, Dnia: 2022-03-29
3) zdjęcie 3Wprowadził: Anna Konieczko, Dnia: 2022-03-29
4) zdjęcie 4Wprowadził: Anna Konieczko, Dnia: 2022-03-29
5) zdjęcie 5Wprowadził: Anna Konieczko, Dnia: 2022-03-29
Rejestr zmian:
Utworzenie dokumentu: Anna Konieczko, dnia: 2022-03-29
Edycja dokumentu: Anna Konieczko, dnia: 2022-05-10
Edycja dokumentu: Anna Konieczko, dnia: 2022-05-10